SERVER GÖKMEN

Özgeçmişi

1971 Tokat Niksar doğumluyum.

Köylü çiftçi bir ailenin 5.son çocuğuyum.

Mesleğim Mali Müşavir

1971 Tokat Niksar doğumluyum.

İlk,Orta, Lisesi Eğitimini Tokat Niksar’da,  Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, ortaokuldan sonra hem okuyan hem çalışan biri olarak, mali müşavirlik  İşini ve mesleğini ve iş hayatını seven 10 yıl boyunca özel kurumların muhasebe birimlerinde çalışan ve yöneticilik yapan, iş hayatım 20 yıldır Esenyurt’ta bulunan muhasebe ofisinde 24 çalışanı ile kurumsal mali müşavirlik hizmeti vererek sürdürmekteyim.

Partim CUMHURİYET HALK PARTİSİ’n de gençlik kollarında 1996-1999, Kıraç Belde yöneticiliği 2001-2002, B.Çekmece ilçe saymanı 2004-2005, Esenyurt ilçe saymanı 2009-2012,  genel ve yerel seçimlerde ilçe, mahalle komitelerinde, okul sorumluluğu, sandıkların oluşması ve sandık görevlisi olarak, ilçe, belde, mahalle örgütlerinde görevlerde bulundum. 2015 yılında İstanbul 3.bölgeden Milletvekilliği ön seçim yarışına katıldım. 2018-2019 CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresinde İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildim. İl bilişim sorumlusu, 31 Mart 2019 ve 23 Haziran'da örgütümüzün başarısıyla 25 yıl sonra iktidar olduğumuz  İBB yerel seçim sürecinde İl Seçim Kurulu temsilcisi, Sandık güvenliği ve sandık çevresi örgütlenmeden sorumlu komisyon başkanlığı, il başkanılığımızın  Kent suçalrı izleme kurulu görevlerinde bulundum. İstanbul İl başkanlığımızın 2020 yılında yapılan 37.Olağan İl kongresinde İl Başkan adayımız Dr.Canan Kaftancıoğlu Başkanlığında 2.dönem il yönetim kurulu üyeliğine seçildik.

Meslek örgütlenme çalışmaları içinde bulundum,  1976 yılında kurulan, ülkede 27 şubesi bulunan merkezi Ankara’da olan Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği’nin (MMMBD)  üç dönem B.Çekmece Şube yöneticiliği, iki dönem B.Çekmece şube Başkanlığı, bu meslek derneğinin 2013-2018 yılları arası 2 dönem Genel Başkanlık görevini yaptım.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında, yöre, bölge, hemşeri derneklerinde kuruculuk, kurucu başkanlık ve yöneticilik yaptım, sivil toplum kuruluşlarının demokratik bir toplumda yerini önemsemekte ve her zaman desteklemekteyim.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve çevre örgütü olan Greenpeace’nin yıllardır gönüllü üye ve destekçisiyim.

Yazılı basın dergi ve gazetelerde yayımlanan 30’un üzerinde makalem vardır. iki yerel gazetede gönüllü Ekonomi ve siyasi içerikli köşe yazıları yazmaktayım.

Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Server GÖKMEN

Mali Müşavir